Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)

Spotkanie ze strażakami (ul. Wyspiańskiego, wrzesień 2013)

W piątek, 13 września 2013 roku przedszkolaki z grup znajdujących się w budynku przedszkola na ulicy Wyspiańskiego, brały udział w spotkaniu ze strażakami. Spotkania tego typu, są jednym z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, który wdraża dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

Celem piątkowego spotkania było nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do Straży Pożarnej - 998, wzbogacenie wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej, poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru, zapoznanie się z pracą strażaka oraz wzbudzenie szacunku dla pracy, jaką wykonują w codziennym życiu.

Zaproszeni strażacy zaznajamiali przedszkolaków ze swoją pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy i wypadku.

Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, czy ściągają kotki z drzew, ale również są wzywani do wypadków komunikacyjnych.

 

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

 

Spotkanie, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, odbyło się w przesympatycznej atmosferze, dzięki któremu maluchy nabyły cenna wiedzę dotyczącą wielozadaniowej i pożytecznej pracy strażaka.

Zobacz zdjęcia

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png1.png1.png4.png3.png9.png2.png
Dzisiaj5
Wczoraj43
Ten miesiąc1560
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka