Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)

Spotkanie "Krasnoludków" z farmaceutą i rybakiem (3-latki, kwiecień 2016)

Pod koniec kwietnia 2016 roku "Krasnoludki" miały okazję poznać dwa zawody, o których opowiadali rodzice przedszkolaków - pani Joanna Czerwonka i pan Marcin Bułka.

Farmaceuta

Pani Joanna pracuje w aptece i jest farmaceutą. Pokazała dzieciom różne akcesoria wykorzystywane do pracy przy sporządzaniu leków, syropów, kremów, maści oraz tabletek. Opowiedziała, na czym polega praca w aptece przy „okienku” oraz zapoznała maluchy z czynnościami, które wykonuje się na zapleczu.

Następnie wspólnie z dziećmi sporządziła krem do rąk. Dzieci brały czynny udział w mieszaniu tego specyfiku, a potem smarowały dłonie, aby były piękne i gładkie.
Na końcu pani Asia przeczytała dzieciom krótką bajeczkę i obdarowała wszystkich niespodziankami oraz upominkami z apteki.
Rybak

Pan Marcin pracuje na statku rybackim. Jest rybakiem i pływa po Morzu w Norwegii.

Na spotkaniu opowiedział dzieciom o swojej ciekawej pracy. Zaprezentował film, który przedstawiał pracę rybaków podczas połowu. Na filmie pokazał zdjęcia z delfinem oraz największymi okazami wśród dorszy.

Dzieci były bardzo zainteresowane i z uwagą słuchały o sposobach połowu dorszy oraz o spotkaniu w czasie rejsu z wielorybami.

Zobacz zdjęcia

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png1.png0.png4.png4.png8.png5.png
Dzisiaj21
Wczoraj60
Ten miesiąc1467
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka