Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)

"Dzień Dziecka" (czerwiec 2014)

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w naszym przedszkolu na ulicy Nowej i Wyspiańskiego miały miejsce różnego typu atrakcje i zabawy, w całości adresowane do naszych małych wychowanków -  w końcu było to ich dzień.

Było mnóstwo konkursów, zabaw ruchowych, ciekawostek i radości ze wspólnej zabawy...

 

Dzieci z ulicy Nowej wspólne podróżowały po Polsce, Czechach, Grecji i Afryce. Każda z grup miała za zadanie przybliżyć dzieje danego państwa, które reprezentowała.

 

W przedszkolu na ulicy Wyspiańskiego było podobnie. Przedszkolaki odbyły m.in. bardzo długą podróż samolotem, pociągiem i samochodami przez wszystkie kontynenty, by pozdrowić dzieci z całego świata. Wyprawę rozpoczęły od Stanów Zjednoczonych, gdzie udało się ujarzmić dzikie konie, które dumnie reprezentowały szczotki. Strzeli gola w Brazylii, a we Francji otrzymali.... całusa.

Grupa "Żabek" nauczyła wszystkich języka japońskiego, a na spotkaniu z Eskimosami - w Grenlandii, było naprawdę lodowato. Oczywiście musieli też odwiedzić naszego przyjaciela z gorącej Afryki - Murzynka Bambo, który przedstawił swój kontynent i czarnoskórych kolegów, a także pomógł przedostać się przez groźną dżunglę.

 

Umiejętności taneczne maluchy doskonaliły pod czujnym okiem Greka Zorby, który także zdradził przepis na sałatkę grecką.

Ostatecznie, długą podróż zakończyliśmy w Polsce, gdzie wspólnie z grupą "Jagódki" powtórzyliśmy wiadomości o naszym pięknym kraju.

Każda grupa z okazji święta dostała "balonowy bukiet", rożek pełen cukierków i słodką czekoladę do domu.

 

Co się jeszcze działo, można zobaczyć oglądająć zdjęcia z Dnia Dziecka w naszej galerii, do której serdecznie zapraszamy.

Zobacz zdjęcia

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png1.png3.png6.png5.png4.png5.png
Dzisiaj18
Wczoraj57
Ten miesiąc158
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka