• 56 49 879 49
  • +48 507 136 433
  • pmk-brodnica@wp.pl
  • Przedszkole czynne w godzinach 6:00-16:30 (od poniedziałku do piątku)
         
Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)
Szanowni Państwo ! W dniu 8 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się akcja strajkowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Brodnicy, w skład którego wchodzi Przedszkole im. Marii Konopnickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brodnicy.

W trakcie trwania strajku proszę Państwa o zapewnienie opieki dla Waszych dzieci.

Wszelkie zmiany związane z akcją strajkową i wynikającymi z tego powodu zmianami przewidzianych zajęć w przedszkolu i szkole będą podawane na stronach internetowych naszych placówek, w dzienniku elektronicznym oraz w sekretariacie szkoły.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Brodnicy

 

Poeci na herbatce urodzinowej u Marii Konopnickiej (ul. Wyspiańskiego, maj 2014)

Z okazji urodzin patronki naszego przedszkola - Marii Konopnickiej, które przypadają na dzień 23 maja, dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały krótkie inscenizacje wierszy różnych poetów.


Maria Konopnicka urodziła się 23 maja 1842 roku w Suwałkach. Jej najbardziej znanymi utworami są m.in.: "Na fujarce", "Nasza szkapa", "Mendel Gdański", "Miłosierdzie gminy" oraz utwory dla dzieci: "O krasnoludkach i sierotce Marysi", "O Janku Wędrowniczku", czy "Na jagody".

 

Podczas spotkania naszych poetów na herbatce urodzinowej u Marii, odbyły się recytacje, tańce, śpiewy i pląsy. Każda z grup przedszkolaków, za solidne przygotowanie do spotkania, otrzymała pamiątkowe dyplomy z rąk samej patronki.

Zobacz zdjęcia

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png0.png3.png9.png5.png7.png6.png
Dzisiaj3
Wczoraj81
Ten miesiąc1746
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka