Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)

"BON czy TON" - znamy dobre maniery (listopad 2013)

W środę, 27 listopada 2013 roku u przedszkolaków na ulicy Nowej i Wyspiańskiego odbyły się spotkania pod nazwą "BON czy TON" - znamy dobre maniery.

 

Celem zajęć było oswojenie dzieci z:

  • różnymi formami grzecznościowymi, m.in. proszę, dziękuję, przepraszam,
  • budową pozytywnego obrazu własnej osoby (nie obrażamy innych, nie wyzywamy, nie wytykamy języka, nie trzymamy rąk w kieszeniach, gdy z kimś rozmawiamy),
  • koniecznością przestrzegania przyjetych form grzecznościowych

oraz kształtowanie ich współpracy w obrębie grupy poprzez stawianie zadań do wykonania.

Przebieg spotkania u przedszkolaków na ulicy Nowej

Na początku nastąpiło przywitanie wszystkich oraz wzajemne poznanie się w rytm piosenki "Na powitanie wszyscy razem". Następnie Pani Ela zapoczątkowała rozmowę z dziećmi na temat "savoir-vivre" oraz przygotowała kurs dobrego wychowania, na którym przedszkolaki dowiedziały się m.in. dlaczego nie można wytykać języka, czy trzymać rąk w kieszeni.

Po części teoretycznej, przyszedł czas na zabawę relaksacyjną, polegającą na "malowaniu palcami" na plecach sąsiada róznych kształtów, które należało przekazać dalej następnej osobie.

Gdy zabawa dobiegła końca, na zakończenie każda z grup prezentowała rózne scenki dotyczące dobrego zachowania. W nagrodę otrzymywała brawa oraz wesołe medale PAKA, przygotowane przez grupę "0A".

Przebieg spotkania u przedszkolaków na ulicy Wyspiańskiego

W podobnej atmosferze i tutaj przebiegało spotkanie. Oprócz rozmowy na temat dobrego zachowania, przedszkolaki brały udział w przeróżnych zabawach, jak wyciąganie przedmiotów, układanie puzli, czy odpowiadanie na wylosowane pytania.

Nie zabrakło także scenek dramowych, w których dzieci przedstawiały różne sytuacje mogące się zdarzyć każdemu i pokazywały, jak w takich przypadkach należy się zachowywać.

Na zakończenie przyszedł czas na zabawę przy muzyce...
Zdjęcia z ul. Nowej Zdjęcia z ul. Wyspiańskiego

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png1.png3.png6.png5.png4.png0.png
Dzisiaj13
Wczoraj57
Ten miesiąc153
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka