Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)

"Przedszkolny ogródek" (marzec 2014)

W marcu 2014 roku dzieci 5 i 6-letnie z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 4 na ulicy Nowej, oraz grupa 4-latków "Słoneczka" z ulicy Wyspiańskiego, zorganizowały w swoich klasach "przedszkolny ogródek".

 

Głównym celem działania było utworzenie hodowli znanych roślin, w tym nowalijek. Przedszkolaki sadziły m.in. cebulę, fasolę, kwiatki, zboże oraz siały rzeżuchę. Dowiedziały się, że roślinom do życia potrzebna jest ziemia (w przypadku rzeżuchy - wata), słońce, woda i odpowiednia temperatura.

Mali ogrodnicy mieli różne zadania do wykonania: jedni przygotowywali ziemię, inni siali lub wsadzali roślinki, a jeszcze inni podlewali. Dzięki temu wszyscy zobaczyli, jak wygląda praca grupowa, i jak jest ważne dobre wykonanie powierzonego zadania, aby ich "ogródek" mógł rozkwitać.

Trzymamy kciuki za tych, którzy zechcą tworzyć swoje ogródki w domu. Po takiej praktyce, jaką miały maluchy w przedszkolu, nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem tego zadania u siebie, zwłaszcza, że do pomocy można poprosić swoich domowych opiekunów.

Życzymy powodzenia naszym małym ogrodnikom!

Zobacz zdjęcia

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png1.png1.png0.png5.png0.png5.png
Dzisiaj7
Wczoraj66
Ten miesiąc1907
2
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka