• 56 49 879 49
  • +48 507 136 433
  • pmk-brodnica@wp.pl
  • Przedszkole czynne w godzinach 6:00-16:30 (od poniedziałku do piątku)
         
Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)
Szanowni Państwo ! W dniu 8 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się akcja strajkowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Brodnicy, w skład którego wchodzi Przedszkole im. Marii Konopnickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brodnicy.

W trakcie trwania strajku proszę Państwa o zapewnienie opieki dla Waszych dzieci.

Wszelkie zmiany związane z akcją strajkową i wynikającymi z tego powodu zmianami przewidzianych zajęć w przedszkolu i szkole będą podawane na stronach internetowych naszych placówek, w dzienniku elektronicznym oraz w sekretariacie szkoły.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Brodnicy

 

"Wiewiórki" i "Jeżyki" na Zamku Krzyżackim (5 i 6-latki, październik 2013)

W związku z realizowaną tematyką zajęć "Rycerzem być - każdemu wypada" dzieci z grupy "Wiewiórek" i "Jeżyków" postanowiły bliżej poznać tajniki rycerstwa. W związku z tym, we wtorkowy słoneczny dzień, 9 października 2013 roku udaliśmy się na wycieczkę do brodnickiego Zamku Krzyżackiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pani przewodnik Aleksandra Kurek udzieliła nam pieknej lekcji historii w piwnicach Zamku. Przedszkolaki poznały obowiązki i powinności rycerza, a także elementy uzbrojenia.

Chłopcy mieli okazję stać się prawdziwymi rycerzami, przechodząc pasowanie, a dziewczęta mogły stać się na chwilę "białogłowymi" księżniczkami.

Przenieślismy się także w dawne czasy, gdy obok nas z ciemności wyłoniły się tajemnicze postacie, m.in. rycerze Zakonu Krzyżackiego.

Dzięki temu spotkaniu, mogliśmy rozbudzić w przedszkolakach pragnienie naśladowania patriotycznych postaw rycerskich i przybliżyc im życie, jakie miało miejsce w dawnych czasach.
Zobacz zdjęcia

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png0.png3.png9.png5.png7.png6.png
Dzisiaj3
Wczoraj81
Ten miesiąc1746
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka