Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Brodnicy
ul. Wyspiańskiego 12a, 87-300 Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)

"Żabki" na spotkaniu z policjantem (3-latki, październik 2018)

3-latki z grupy „Żabek”, w ramach realizacji tematyki „Jesteśmy ostrożni na drodze”, w dniu 30 października 2018 roku spotkały się z panem policjantem – dzielnicowym mł. asp. Danielem Krzyżanowskim.
Małe dzieci szybko się uczą. Z ciekawością omawiały wraz z nauczycielem scenki drogowe, uczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię:
  • na sucho (w sali) - poprzez „narysowane” na podłodze pasy,
  • w praktyce - poprzez przechodzenie przez ulicę z jednej na drugą stronę pod opieką dorosłych.
Dzieci z przyjemnością śpiewały i bawiły się przy piosence „Samochody” oraz malowały pasy – przejście dla pieszych, na szarym papierze białą farbą. Realizując tę tematykę dodatkowo – poprzez zabawę, poznawały maluchy kolor czerwony i zielony. Swoją wiedzą chętnie podzieliły się z panem policjantem. Doskonale orientowały się na jakim kolorze światła oraz w którym miejscu można przechodzić przez jezdnię i jak należy się zachowywać na jezdni.

Ponadto na spotkaniu pan policjant ostrzegał dzieci, aby nie rozmawiały z obcymi, np. podczas zabaw w piaskownicy oraz nie przyjmowały od nich żadnych słodyczy. Dodatkowo upomniał dzieci, aby nigdy nie oddalały się od swoich rodziców (opiekunów), np. będąc w dużym sklepie na zakupach, na cmentarzu podczas uroczystości Wszystkich Świętych.

Duże zainteresowanie wzbudziły wśród maluszków akcesoria pracy policjanta: pistolet w kaburze, kajdanki przy pasku czy radiofalówka.
Dzieci chętnie rozmawiały z policjantem, wykazały się odwagą i ochoczo z nim się witały przez podanie ręki i swojego imienia.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe i miały możliwość obejrzenia radiowozu.
To było ciekawe przeżycie dla moich małych podopiecznych, podsumowała Elżbieta Domin - wychowawca grupy.
ZDJĘCIA

Dla dzieci

Dla rodziców

STATYSTYKA

0.png1.png2.png1.png4.png7.png3.png
Dzisiaj7
Wczoraj84
Ten miesiąc1340
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka